Garanti ve İade Şartları

 

Garanti Koşulları:

Kzkulaklik.com’da satılan tüm ürünler ürünlerin ithalatçısı olan firmamızın 2 yıl garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Kulaklık kablolarında oluşacak kopma, kırılma gibi hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

İade ve Cayma Hakkı:

Kulak İçi Kulaklık kategorisindeki ürünler 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereğince düzenlemiş Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğindeki; sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler kapsamında olduğundan 14 (on dört) günlük Cayma Hakkı kapsamında değildir.

İade etmek istediğiniz ürünler ayıplı ise ya da satıcının eksik/hatalı gönderimi söz konusu ise kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. İade etmek istediğiniz ürünler ayıplı değil ise veya alıcının yanlış sipariş vermesi nedeniyle yapılacak iadelerde kargo hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Kzkulaklik.com üzerinden yapılan satışlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen şartlara göre 14 gün içerisinde ürünü reddetme hakkı kapsamında iade ve değişim işlemi yapılabilmektedir. İade taleplerinizi iletişim sayfamızdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak; telefon numaramızdan arayarak, bilgi@kzkulaklik.com’a mail atarak ya da iletişim formunu doldurarak müşteri hizmetlerimize bildirebilirsiniz.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte ürün faturasını da göndermeniz gerekmektedir.

Cayma hakkına bağlı iade durumunda tüm kargo ücretleri tüketiciden tahsil edilir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo yetkilisine konu ile ilgili tutanak tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

İade edilen ürünlerin ücret iadesi ne zaman gerçekleşir?

Ürün tarafımıza ulaştıktan ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra ödeme yaptığınız kart üzerinden geri ödeme için talep oluşturulur. Talep oluşturulduktan sonra ödeme 1-2 iş günü içerisinde gerçekleşir.

SATICI:

Ünvanı : Erol Yardımcı – Hobijet.com Teknoloji ve Hobi Ürünleri İthalat Ticaret
Adresi : Denizciler Cd. No:22, 41900 Derince Kocaeli
Telefon : 0262 2234668